Om oss

Om oss

TLS förser Sveriges och Norges värme- och vattenverk med mätutrustning.

TLS är exklusiv importör i Skandinavien av Landis+Gyrs mätare för värme, kyla och vatten. TLS har ett nära samarbete med Elvaco som utvecklar en intern modul till UH50-mätaren för kommunikation via GPRS-nätet. Vi är även exklusiv importör av stora ultraljudsmätare från Sonix och temperaturgivare från Teletrans.

Medarbetarna har mångårig erfarenhet av energimätning. TLS har kontor i Stockholm, Oslo och Roskilde. Vår ambition är att ge kunderna den absolut bästa servicen dygnets alla timmar.

Kontakt

Hanna Filipsson

Order

+46 (0)73 808 03 83

hanna.filipsson@tls.se

Tommy Skeppstedt

Försäljningschef

+46 (0)73 523 52 96

tommy.skeppstedt@tls.se

Pernilla Mölller

Ekonomichef

+46(0)73 808 08 59

pernilla.moller@tls.se

Jonas Ljungdahl

Business Manager Efficio

+46 (0)73 523 52 97

jonas.ljungdahl@tls.se

Karin Ekström

Produktchef

+46(0)76 038 00 25

karin.ekstrom@tls.se

Jonas Karlsson

Säljare

+46 (0)72 452 78 50

jonas.karlsson@tls.se

Peter Tennhagen

VD

+46 (0)70 33 33 254

peter.tennhagen@tls.se

Kinnda Kino

Administration

+46 (0)8 400 208 45

kinnda.kino@tls.se

Bjørn Hansen

Säljare, Norge

+47 (0)93 068 495

bjorn.hansen@tls.se

Karta

spoton TLS Energimätning AB

Skeppsbron 32
SE-111 30 Stockholm

Vxl +46(0)8 400 208 45
Fax +46(0)8 400 208 46

E-post: info@tls.se

subway T-bana / Buss
Gröna eller röda linjen till Slussen
Gå 500 meter norrut till, Skeppsbron 32

Buss 2 samt 57 stannar vid hållplats Räntmästartrappan.

Parkering
Det finns två p-hus i närheten, Slussen (354 platser) och Slottsbacken (18 platser)